רשלנות רפואית יכולה להופיע בצורות שונות ובמצבים שונים. כך גם יכולה להיות רשלנות של רופא שיניים בתחום שלו. מצבים כאלה עלולים לגרום לנזקים חמורים ומתמשכים ואף למצבי קיצון חמורים. ניתן להגיש תביעה לבית משפט על רשלנות רפואית של שיניים. איך עושים זאת? ומתי זו נקראת רשלנות של הרופא? על כך ועוד מוזמנים ומוזמנות לקרוא בכתבה שלפניכם.
מהי רשלנות בתחום שיניים?

ישנם מצבים כי קורים דברים בעיתים בתחום של רפואת השיניים שלא קשורים ברשלנות של הרופא עצמו. רשלנות רפואית שיניים נחשבת כזו במצבים בהם אולי הרופא פעם בצורה שהיא בסדר אך נאמר הוא לא עדכן את המטופל על כל ההליך הרפואי וההשלכות שעלולות להיות לו.

כמו כן, במידה והרופא לא התנהג בצורה זהירה עם התהליך הרפואי ולא עשה מעקב טוב אחר הדברים, יכולה להיות רשלנות רפואית. במידה והרופא מפסיק סדרה של טיפולים באמצע זוהי גם רשלנות. בקיצור בכל מצב שיש לפעולה הרפואית השלכה על מצב שבו נגרם נזק למטופל ולשיניו זו יכולה להיקרא רשלנות רפואית.

מה אפשר לעשות?

במידה ואתם חשים כי נעשתה לכם רשלנות רפואית, תוכלו להגיש תביעה לבית משפט ולהיעזר בשירות של עורך דין כמו למשל עו"ד אסף פוזנר. אפשר גם לבקש את חוות דעתו של רופא שיניים מומחה בכדי שיאשש את עניין הרשלנות. הרופא יוכל לבחון את השלבים שגרמו לרשלנות מצידו של הרופא המטפל.

בתהליך עצמו המטופל יצטרך להגיש את כל המסמכים הקשורים בנושא. עו"ד יעביר את הדברים למומחה ברפואת שיניים והוא זה שיחליט באמת אם יש מצב שתתקבל שהעבודה של הרופא הייתה רשלנית. במידה וכל אלה יתגלו יוכל העו"ד להגיש את התביעה לבית משפט. לאחר מכן תצטרכו להמתין לתשובת בית המשפט בנידון.
בנוסף, כדאי לכם מראש להעריך את הנזק יחד עם עורך דין, מהי מידתו, מה התשלום בעבור הטיפול, מה התשלום בעבור טיפול לסדר את הנזק וכל דבר שקשור לעניין כספי בגין הרשלנות הרפואית וכן, הטיפול עצמו שנעשה כבר.

בסיכומו של דבר

רשלנות של רופא שיניים כמו רופאים אחרים יכולה לגרום נזקי רבים למטופלים שלהם. חשוב להבחין בין רשלנות לבין מצב אחר שפשוט קורים נזקים מעצם המצב הרפואי של השיניים. רשלנות יכולה לנבוע כאשר הרופא לא הציג לכם את התוכנית המלאה, או שהיא הפסיקה באמצע או שהוא לא התנהג בצורה זהירה. במידה וזה קורה תוכלו לפנות לעו"ד שיעזור לכם להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית.

 

צילום: pixabay