מה זה יישור שיניים?

החיוך שלך אומר הרבה עליך, ואתה לא לבד אם אתה רוצה חיוך טוב יותר ומושלם יותר. יישור שיניים שקוף, המכונה לעתים קרובות סוגריים בלתי נראים, הם בחירה פופולרית בקרב מבוגרים המחפשים שיניים ישרות יותר. בקרב הצעירים, רואים את הפלטה, או הגשר, אך היא מתאימה גם בכל גיל.

הפלטה

ישנים כמה סוגי יישור שיניים , הפלטה היא מכשיר דנטלי המשתמשים בו בלחץ ובקרה כדי להעביר וליישר את השיניים בהדרגה. לעתים קרובות מטפלים באמצעות פלטה על שיניים שלא מיושרות או צפופות, שיניים שיש בהן פערים גדולים וקווי לסת שאינם נסגרים זה בזה. הפלטה מאפשרת טיפול גמיש המתאים לאופן שבו השיניים שלך מגיבות ליישור. לפלטה יש גם את היתרון בכך שהם פולשניים באופן מינימלי, גורמים לאי נוחות מינימלית , ואינם דורשים זמן התאוששות בזמן שאתה בטיפול.

מסיבות אלה, הפלטה הייתה כבר זמן רב בחירה פופולרית לטיפול בשיניים ולסתות שלא מיושרו. האלטרנטיבה המוכחת היחידה לסוגרים היא ניתוח לסת, שלא כולם עומדים בקריטריונים. יש כמה פורומים ומידע מקוונים הטוענים שאתה יכול לעשות טיפול אורתודנטי בעצמך בבית כדי להימנע מהפלטה. סוגריים אלה "פריצות" ואלטרנטיבות תוצרת בית עלולים להזיק לצמיתות לשיניים.

פלטה שקופה – יישור שיניים קוסמטי

יישור שיניים קוסמטי, הוא טיפול אסתטי ליישור השיניים הקדמיות תוך כחצי שנה בלבד. התמקדות אך ורק בשיניים הקדמיות שלך, ויוצרת את 'החיוך החברתי' הגלוי, יישור שיניים קוסמטי מתאים רק למי שמחפש תיקון קוסמטי. כאשר העצם בשיניים הקדמיות פחות צפופה מאשר מאחור, הטיפול יכול לקחת הרבה פחות זמן.

 

חשוב לדעת שמערכי טיפול בבית אינו מתאים לכל סיטואציה. לפלטה בלתי נראית, במיוחד לפלטה בלתי נראית בבית, יש מגבלות מסוימות. הבנת מגבלות אלה היא המפתח כדי להבטיח שתשיג את התוצאה הרצויה לך.