קרדיט תמונה FREEPIK

ממגוון רחב של מחקרים שונים עולה כי הרוב המוחלט של האנשים ברחבי העולם מעניקים חשיבות מרבית עבור מבנה החיוך שלהם, הגודל שלו ומראה החניכיים והשיניים הכולל כחלק מהייצוגיות והרושם הראשוני. נוסף על האמור יש לציין כי נתונים נוספים מעלים כי קרוב ל-50% מכלל האנשים אינם מרוצים במידה מלאה מאופי החיוך שלהם והם רואים כי ישנו משקל רב בחיוך אסתטי ונאה בכל הנוגע לקידום מטרותיהם החברתיות והמקצועיות. טיפולים ואסתטיקה דנטלית מהווה תחום עמוק ורחב מידה בתעשיית רפואת השיניים אשר כולל מגוון רחב של טיפולי שיניים אסתטיים שונים המחזירים את התפקוד, האסתטיקה והבריאות לחלל הפה שלכם.
טיפולים דנטליים למראה בריא ומטופח
קיים מגוון רחב של גורמים שונים ומשתנים אשר משפיעים באופן ישיר על המראה החיצוני של השיניים וחלל הפה בכלל. יש לציין כי צריכה מופרזת של משקאות המכילות פיגמנט חזק שכן ביניהם יין, קפה, תה וכדומה עלולה לגרום להצהבה בגוון השיניים שלכם. שכן הבל פה וריח לא נעים מהפה מהווה תופעה נפוצה אשר קוראת בעקבות הימצאות של חיידקים בין השיניים או בתוכם ברוב המוחלט של המקרים. בעת בה עששת מתרחבת ניתן לומר כי הצטברות שאריות המזון בחלל הפה מתרחשת לעיתים קרובות יותר, ומגבירה את מידת הריח הרע שבפה. טיפולים אסתטיים ודנטליים שמטרתן לבצע הבהרת שיניים כוללים בתוכם הסרת משקעים מקפה, הסרת כתמי עישון וכן הלאה וזאת בעזרת ליטוש של השכבה החיצונית של השן על מנת להחזיר אותה לצבעה המקורי.
על מנת להמשיך ולהרחיב את הידע שלכם בכל הנוגע לטיפולים דנטליים ויעילותם בהשגת החיוך המושלם, ניתן לעיין באתר של  סביון מדיקל סנטר.
תהליך יישור שיניים
תעשיית יישור השיניים צוברת תאוצה במהלך השנים האחרונות בקרב כל שכבות הגילאים ברחבי מדינת ישראל. טיפול יישור שיניים משמש כחלק משמעותי וחשוב טרם ביצוע טיפול שיקום הפה אשר כולל התקנה של כתרים ושתלים וכמו כן גם כהליך אסתטי אשר מקנה לחיוך מראה נעים ובריא. יישור השיניים כולל שימוש באמצעות סדים שקופים או לחילופים סמכים אשר מודבקים על השיניים בעת בה חוט מתכת עובר ביניהם ומפעיל לחץ על השיניים. משך הזמן הממוצע לטיפול יישור שיניים על מנת להשיג תוצאה מלאה הוא בערך שנתיים, בעת בה הטיפולים ההתחלתיים כוללים הדבקה של מכשור אשר מולבש על השיניים לאחר שעברו ניקוי.
מגוון שיטות שונות לביצוע יישור שיניים

יישור שיניים למבוגרים – יישור שיניים למבוגרים מתבצעים בעזרת עזרים שונים אשר נעלמים ממראה העין כמו לדוגמא סדים אשר מותקנים מאחוריי השיניים או אמצעי קיבוע מחומרים בגוון שקוף. בעת ביצוע תהליך יישור השיניים למבוגרים, חשוב לבצע טיפול אצל השיננית אחד לשלושה חודשים וכמו כן גם להקפיד על תחזוקה יום יומית. ניתן לציין באופן חד משמעי כי שיתוף פעולה מצד המטפל והתאמה מלאה בתוכנית הטיפול שבין הרופא למטופל, עשויה להבטיח במידה רבה את ההצלחה של הטיפול, קיצור משך הטיפול ושמירה על תוצאות הטיפול לאורך טווח ארוך וממושך