יישור שיניים שקוף (אינויזליין)

רבים הזקוקים ליישור שיניים לא ממש קופצים משמחה כי הם לא ממש מסוגלים לדמיין את עצמם מרכיבים גשר על השיניים. היום ישנה שיטה חדשה- אינויזליין ( שיטה המכונה גשר שקוף/יישור שיניים שקוף) המאפשרת לעבור את ההליך מבלי להרגיש מבוכה.

כיצד מתבצע הטיפול

שיניים ישרות מאפשרות לנו להרגיש טוב יותר עם עצמנו. שיניים ישרות חושפות חיוך מלא. היום כבר אין צורך להתבייש אלא ניתן לחשוף חיוך מלא באמצעות השיטה החדשה. בשיטת אינויזליין ניתן לשים פלטות שקופות נשלפות על השיניים.

במידה ונמצאה התאמה, אורתודנט לוקח מידות ושולח לארצות הברית. לאחר מכן מחליטים על תכנת באמצעות הדמייה ממוחשבת. קבלת הפלטות השקופות אורך כחודש וחצי,כאשר הטיפול עצמו נמשך כשבועיים בערך. במהלך הטיפול האורתודנט מבצע מעקב על מנת לבדוק את ההתאמה. את הקשתיות יש להרכיב במשך כל היום ולהסירן רק לזמן קצוב- בזמן צחצוח שיניים,אכילה. כמו כן על מנת להבטיח את יעילות התהליך יש להימנע משתיית משקאות חמים, שכן משקה חם עשוי לגרום לשינוי .

יתרונות הטיפול על ידי גשר שקוף בשיניים

כפי שנאמר קודם לכן, יש שינוי משמעותי לכל הקשור ליישור שיניים.

  • אינן בולטות: בהשוואה לקוביות ושאר השיטות הישנות, הקשתיות שקופות. הן מודבקות בחלק החיצוני של השיניים, מה שאומר כי לא ניתן לראותן. טיפול זה נחשב לפופולרי בקרה מבוגרים שמעוניינים לעבור טיפול ליישור שיניים בשל העובדה כי מדובר בשיטה שקופה.
  • שמירה על הגיינת הפה: כידוע, יש חשיבות רבה לשמירה על היגיינת הפה בייחוד כאשר מדובר בהליך יישור שיניים. היות ומדובר במכשיר נשלף במהירות ניתן לנקותו בצורה טובה ומהירה. יחד עם זאת, היות והפלטה נשארת רוב היום בפה, חשוב מאד לדעת לשמור על היגיינה לאורך כל היום כדי למנוע גירויי בחניכיים.

האם אינויזליין הינה שיטה כואבת?

כאשר אנו מגיעים אל האורתודנט על מנת לבצע יישור שיניים בלתי נראה, אחת השאלות המרכזיות היא האם מדובר בהליך כואב. בשונה משיטות יישור שיניים אחרות שיטה זו אינה כרוכה בכאב. בעת יישור שיניים שקוף הקשת אותה מדביקים על השיניים נעימה למגע. תפקידן של הקשתיות הוא להזיז את השיניים בצורה הדרגתית במשך שבועיים אך בשונה משיטות אחרות, המפעילות לחץ חזק על השיניים לאורך כל הטיפול.