הלבנת שיניים

חיוך החושף שיניים לבנות ובוהקות מרשים יותר. חיוך כזה נחשב לפותח דלתות בייחוד כאשר מדובר בפגישה חשובה. שיניים לבנות נחשבות לאטרקטיביות יותר ביצירת רושם ראשוני. מכאן רבים מעוניינים היום בביצוע טיפולי הלבנת שיניים הנחשבים לנטולי כאבים.

מהי הלבנת שיניים?

כולנו חולמים על שיניים לבנות המאפשרות לנו לפתוח את הפה ולחייך חיו רחב. היום כאשר המרדף אחר המראה החיצוני אינו מרפה מאנשים זה רק טבעי שאנשים מחפשים שיטות חדשות להנציח את החיוך. במשך השנים שיניים מאבדות  את צבען המקורי מסיבות שונות כגון עישון ,קפאין, גנטיקה גיל.

מדובר בשיטה בה מתקיים חמצון של הדנטין כלומר, השכבה הפנימית של הפה. לפי רופאי השיניים, הפעולה אינה פוגעת בחומר המצפה את השיניים וכן אינה מורידה שכבה מהשיניים. בנוסף לאחר ההלבנה עשויה להיות רגישות בשיניים אך היא עשויה לחלוף תוך כמה שעות. למראה השיניים השפעה חשובה. לשיניים יש חלק משמעותי מאד בתקשורת בין בני האדם. כמו כן שיניים מעידות על  הצורך בשמירה על הבריאות.

אילו שיטות שיניים הלבנה קיימות?

כפי שנאמר קודם לכן, הלבנת שיניים נחשבת להליך שמטרתו להחזיר לשיניים את צבען המקורי והיפה. אם פעם היה צריך להשלים עם הגזירה היום כבר אין צורך בכך.

  • שיטה ביתית: כאמור, אין דבר מרשים יותר מאשר שיניים לבנות. בדומה לכוכבי הוליווד המתהלכים על השטיח האדום עם שיניים לבנות כך רובנו למדנו כי שיניים לבנות ויפות הן המפתח להצלחה. היום לא חייבים להגיע לרופאי השיניים על מנת להשיג שיניים לבנות אלא ניתן לעשות זאת באמצעות משחות.  יחד עם זאת, רופאי השיניים לא תמיד ממליצים על משחות מלבינות משום שהן שוחקות את השיניים.
  • הלבנה אצל רופא שיניים:  בשונה מהשיטה הביתית, הלבנה אצל רופא השיניים נעשית תוך שימוש בחומרים כיימים המהולים בחמצן העוברים דרך הנקבוביות ומאפשרים חדירה של חומרי הלבנה לשן. בשונה מחומרי הלבנה ביתיים אצל רופא השיניים הוא יכול לשלוט על הכמויות וריכוז החומרים לצורך הלבנת השינים. כמו כן, אל רופא שיניים ניתן לבצע את ההלבנה תוך טיפול אחד בלבד, מה שידוע כהלבנה מיידית.

ראו גם: הלבנה לשיניים במרפאת ד"ר רוני אמיד